04.06.2018/15:45

Żabka po kontrolach PIP. Inspektorzy sceptyczni ws. statusu placówki pocztowej, Żabka pewna swego

W rozesłanym przez sieć piśmie zawierającym wzór wspomnianych zastrzeżeń pojawia się argument, że dany franczyzobiorca realizuje współpracę ze spółką PointPack.pl w zakresie świadczenia usług nadawania i odbioru paczek kurierskich. Spółka PointPack.pl posiada status operatora pocztowego i jest wpisana do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. To dzięki temu część sklepów Żabki miałoby korzystać ze statusu placówki pocztowej, dla którego przewidziany jest wyjątek w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele.

- Zgodnie z art. 3 p. 15 ustawy Prawo pocztowe placówką pocztową jest jednostka organizacyjna operatora pocztowego lub agenta pocztowego, w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub która doręcza adresatom przesyłki pocztowe lub kwoty pieniężne określone w przekazach pocztowych, albo inne wyodrębnione i oznaczone przez operatora pocztowego miejsce, w którym można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej lub odebrać przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym. Użycie w tej definicji spójników "lub" oraz "albo" powoduje, że aby posiadać status placówki pocztowej sklep nie musi świadczyć wszystkim wymienionych w definicji usług - podpowiada Żabka franczyzobiorcom.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Qba 08.06.2018

  Nawet jak zmienią ustawę to Żabki i take będą mogły być czynne bo są też kawiarniami.

 • Jac 06.06.2018

  Żaba to nie przedsiebiorstwo- to GANG!!

 • Stefan 05.06.2018

  Ted a Ty jakis pieniacz FB?:)
  Chcesz otwierac to otwierasz,nie chcesz otwierac to nie otwierasz.Jak jest z tym jakis problem,to rezygnuje-jak w kazdej innej firmie.
  Zyjemy w chorym kraju...

 • Ted 05.06.2018

  Nowelizacja może być krótka i prosta, do definicji placówki pocztowej należy dodać
  zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów.
  przykład poniżej
  Prawo pocztowe- placówką pocztową jest jednostka organizacyjna operatora pocztowego lub agenta pocztowego w który/która nie prowadzi sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych .....w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej

 • Pis to komuna 05.06.2018

  Komuchy z PRL też toczyły bitwę o handel 70 lat temu. Teraz komuchy pisowskie chcą zniszczyć demokrację i przywrócić system nakazowy-rozdzielczy z jedną partią jak było przed 89 rokiem i też toczą bitwę o handel.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.