18.09.2018/18:19

Żabka Polska: Dyskryminacja potencjalnych i obecnych klientów jest przez nas piętnowana!

- Jakiekolwiek przejawy dyskryminacji wobec potencjalnych i obecnych klientów sieci Żabka są niedopuszczalne i będą przez nas piętnowane - poinformowało w oświadczeniu biuro prasowe Żabki. To reakcja na działania jednego z franczyzobiorców, który wywiesił kartkę, że nie obsługuje sympatyków i członków PiS.

Franczyzobiorca sklepu sieci Żabka w Ostrowie Wielkopolskim wywiesił ogłoszenie o treści "W związku z niedzielą niehandlową, członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia". Zdjęcie ogłoszenia zamieścił portal TubaOstrowa. Wywołało sprzeczne reakcje czytelników – czytamy w serwisie Onet.

Sieć Żabka wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. - W reakcji na podjęcie przez franczyzobiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego działań mających znamiona dyskryminacji na tle politycznym, Żabka Polska podjęła stanowcze kroki - brzmi komunikat.

Firma przeanalizowała umowę zawartą z franczyzobiorcą. - Spółka wezwała franczyzobiorcę do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy. Zgodnie z umową, sklepy Żabka służą prowadzeniu działalności handlowej oraz usługowej i nie powinny być wykorzystywane do innych form aktywności nieuzgodnionych z firmą Żabka - dodaje firma.

- Niezależnie od faktu, że poglądy polityczne naszych partnerów handlowych są ich prywatną sprawą, w naszym przekonaniu ich manifestowanie powinno się odbywać z poszanowaniem innych, a sklep nie jest właściwym miejscem dla takich manifestacji. Jakiekolwiek przejawy dyskryminacji wobec potencjalnych i obecnych klientów sieci Żabka są niedopuszczalne i będą przez nas piętnowane - brzmi oficjalne oświadczenie.

Sprawą zajęła się policja. Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa zgłosił jeden z internautów.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Pisiorek 19.09.2018

    A pisowcom wolno robił pełzającą kontrrewolucję przywracającą system na podobieństwo komunistycznego ? Wolno im kłamać, szkalować innych i szkodzić tym co mają inne poglądy ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.