07.08.2018/09:07

Żabka pracuje nad aplikacją dla franczyzobiorców mobi Żabka

Aplikacja mobi Żabka jest w fazie zaawansowanych testów. Firma zarejestrowała też domenę zabkamobile.pl. Aplikacja ma umożliwić franczyzobiorcom pełen wgląd w funkcjonowanie sklepu.

Żabka Polska stworzyła aplikację wspierającą franczyzobiorców w zarządzaniu sklepami należącymi do sieci Żabka. Dzięki aplikacji mobi Żabka użytkownicy będą mieć pełen wgląd i kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepu w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Najważniejsze funkcje to dostęp do danych dotyczących sprzedaży w czasie rzeczywistym, raporty sprzedażowe z możliwością filtrowania i szczegółową analizą, informacje o dostępności poszczególnych produktów oraz symulator przychodu franczyzobiorcy i informacja o bieżącej należności.

Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby korzystanie z niej było intuicyjne i wygodne. Prezentowane dane są przedstawione w sposób przejrzysty i zrozumiały, co pozwala na ich szybką analizę. Obecnie trwają testy aplikacji – została ona pobrana przez ponad 100 użytkowników. Kontynuowane są także prace rozwojowe. W jednej z ostatnich wersji dodano obsługę przeglądania agregowanych raportów dla wielu wybranych sklepów – dostępną dla menadżerów – oraz możliwość sortowania sklepów po lokalizacji. Wprowadzono też liczne poprawki interfejsowe oraz wydajnościowe.

Żabka Polska buduje zespół informatyków, którzy będą rozwijać cyfrowe kompetencje sieci. Poszukiwany jest Kierownik Kategorii Online – Digital Offer Manager. Do jego zadań należało będzie m.in. tworzenie, wdrożenie i optymalizacja strategii asortymentowej dla kanału mobile, tworzenie zespołu wspierającego rozwój oferty, kontrola spójności podejmowanych działań ze strategią asortymentową firmy, zarządzanie polityką promocyjną i rentownością oferty w kanale mobile, analiza danych i trendów rynkowych oraz efektywności wprowadzanych produktów, a także pozyskiwanie i zarządzanie asortymentem wykorzystywanym jako nagrody w programie lojalnościowym.

Biuro prasowe firmy Żabka Polska potwierdziło portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że firma intensywnie pracuje nad rozwojem kanału mobilnego. „Rekrutacja w firmie Żabka Polska związana jest ze stałym rozwojem w obszarze narzędzi informatycznych wspierających sprzedaż i logistykę. Domena zabkamobile.pl została zakupiona na potrzeby rozwoju aplikacji mobilnej dla Franczyzobiorców, która jest obecnie w fazie testów” – informuje biuro prasowe.

Żabka dysponuje także aplikacją dla konsumentów, która m.in. daje dostęp do indywidualnych kuponów promocyjnych i rabatowych do wykorzystania na zakupach w sieci Żabka, umożliwia podgląd nagród, dostępnych w aktualnym programie lojalnościowym, przegląd aktualnej oferty promocyjnej i wielosztukowej, a także tworzenie list zakupowych i współdzielenie ich z bliskimi.

Opinie konsumentów o tej aplikacji są umiarkowanie pozytywne – średnia ocena to zaledwie 3,8 gwiazdki. Także liczba pobrań nie imponuje, jeśli uwzględnić wielkość sieci – aplikację pobrało tylko ponad 50 tys. użytkowników. Zatem aplikację tę wkrótce zapewne czeka lifting.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • jaa 08.08.2018

    zatroskany a czytać potrafisz? jest napisane, że 50tys razy pobrano aplikację DLA KLIENTÓW. A ilu ma zabka klientów? no własnie

  • Zatroskany 08.08.2018

    Drogi autorze, a ilu franczyzobiorcow ma zabka ? Wiecej niz 50 tysiecy ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.