29.06.2020/00:05

Żabka testuje własne mini „paczkomaty” do odbioru przesyłek w sklepach

Sieć Żabka testuje w poznańskiej centrali własne maszyny do odbioru przesyłek pocztowych – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci będą mogli bez stania w kolejce i angażowania pracowników sklepu samodzielnie odebrać paczkę, wpisując odpowiedni kod w panelu.

Informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl potwierdza Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska: - Tak, zautomatyzowany odbiór paczek testujemy już w naszej centrali, nie zajmuje on dużo miejsca i może odbywać się bez udziału franczyzobiorcy.

Projekt Żabki właśnie wychodzi z fazy testowej i już wkrótce zostanie wprowadzony do większej liczby sklepów. Urządzenie zostało dostosowane do niewielkich rozmiarów sklepów convenience i zaprojektowane tak, aby stało się integralnym elementem sklepowej półki.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Żabka skróci czas obsługi klientów i poprawi doświadczenia zakupowe w sklepach sieci, nie tylko tych odbierających przesyłki, ale przede wszystkim klientów, którzy chcą szybko zrobić zakupy.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6100 placówek prowadzonych przez ponad 4300 franczyzobiorców pod marką Żabka. Sklepy sieci są odwiedzane codziennie przez blisko 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • olek 29.06.2020

    Jeżeli ww. automaty będą w sklepach a nie przed nimi będzie to tylko i aż proteza względem "normalnych" paczkomatów. Z racji godzin otwarcia żabek ich paczkomaty będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż skrzynki swiftbox dostępne m. in. w biedronkach, ale ciągle są jakieś ograniczenia, uniemożliwiające odebranie paczki w środku nocy np. z powodu wykonywanej pracy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.