02.09.2020/14:14

Żabka wycofuje ze sprzedaży partię kurczaka mrożonego

W związku z wykryciem bakterii Salomnella w paczkowanych i mrożonych pałkach kurczaka Żabka Polska wycofuje towar ze sprzedaży. GIS podaje, że obecność bakterii wykryto w wyniku działań władz Włoch.

Żabka apeluje do klientów, którzy kupili wspomniany produkt oznaczony numerem partii 2050618 z datą przydatności 02.11.2020 o wyrzucenie lub zwrócenie towaru. Producentem mrożonych Pałek kurczaka jest Janex Sławomir i Elżbieta Wiesiak Spółka Jawna

„W wyniku działań urzędowych władz Włoch wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis, Salmonella Newport oraz Salmonella Virchow w 3 partiach filetów z kurczaka w marynacie. Podczas postępowania przeprowadzonego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej ustalono, że podudzia z kurczaka pozyskane z jednej z trzech partii ubojowych, których dotyczyło powiadomienie Włoch zostały poddane mrożeniu w zakładzie jednego z obiorców mięsa świeżego” – wyjaśnia Główny Inspektorat Sanitarny.

Firma Janex, która dostarcza do Żabki produkt wyjaśniła w swoim oświadczeniu, że nie jest odpowiedzialny za pojawienie się bakterii w mięsie drobiowym. Do zakażeń dochodzi najprawdopodobniej kurnikach, w których hodowany jest drób.

„Dostaliśmy powiadomienie od Inspekcji Weterynaryjnej w ramach systemu RASFF o podejrzeniu obecności Salmonelli Enterritidis w mięsie drobiowym pochodzącym z ubojni Superdrob, które to mięso dostarczone zostało przez Janex do magazynów centralnych Żabki Polska S. A. . W związku z powyższym należy uznać produkty drobiowe Janex oznaczone numerem partii 2050618 i terminem przydatności do spożycia do 02.11.2020 roku jako niezdatne do spożycia przez ludzi” – podaje Janex w komunikacie. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także