24.08.2018/15:41

Zakaz handlu nie pomoże stacjom na prowincji. Klientów odstraszają wysokie ceny

Oprócz tego można się spodziewać, że miejsce klasycznych dystrybutorów z tradycyjnymi paliwami zaczną powoli zajmować… stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Tylko sam Orlen zamierza uruchomić ich 150. Działania podejmowane przez największy polski koncern paliwowy są zbieżne z aktualną polityką rządu. Zgodnie z projektem ustawy o elekromobilności i paliwach alternatywnych do końca 2020 roku ma w Polsce działać 6000 punktów ładowania pojazdów energią elektryczną. Jeden z najbardziej realnych scenariuszy rozwoju rynku motoryzacyjnego zakłada, że w przyszłości nowoczesne samochody będą potrzebować coraz mniejszych ilości benzyny czy oleju napędowego. Małe i rzadko uczęszczane stacje nie będą więc mieć racji bytu, chyba że do zaspokojenia potrzeb lokalnych odbiorców, w niewielkich i oddalonych od szlaków komunikacyjnych miejscowościach.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Osat 03.09.2018

  Żabki jak chciały wykorzystać swoje usługi pocztowe to skończyły w sądach i z wysokimi karami, stacje benzynowe jak chcą sobie otworzyć sklep mięsny na stacji, to sobie otwierają. Gdzie tu prawo? I sprawiedliwość?

 • Przemek 03.09.2018

  Sklep mięsny? Na stacji benzynowej? No nieźle, jak u Barei! Ale nie ma się co dziwić, absurdalna ustawa o zakazie handlu, fatalna w ogóle musiała doprowadzić do takie chorej sytuacji. Tak to jest jest jak się dyletanci do władzy dorwą.

 • Achim 03.09.2018

  Rzeczwyiście, też to zauważyłam, że teraz na stacjach można kupić już wszystko. Jak widać są tacy, którzy nie traca na zakazie handlu, bo do nich się chyba inpekcja pracy nie czepia?

 • polak patriota hipernacjonalista 29.08.2018

  niszczyć można tylko zagraniczne sieci, a nie Polskie marki! Tak jak to robi wp.pl i money.pl - oni zwalczają obcy kapitał. Te zdjęcie to zaplanowana operacja antypolska.

 • REDAKCJA 28.08.2018

  Szanowny Panie, a) Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Nie a w tym żadnych złych intencji, będziemy starali się unikać tego typu skojarzeń b) Bardzo chcielibyśmy wiedzieć, kto aż tak bardzo chce przejąć PiP, aby płacić za publikację zdjęć sieci przy tekstach o "negatywnym" wydźwięku, c) Uważamy PiP za jeden z najciekawszych i najlepszych projektów w polskim handlu, d) W naszej opinii PiP nigdy nie powinien znaleźć się takiej sytuacji jak obecnie i napawa ona nas ogromnym smutkiem e) Uważnie przyglądamy się wszystkim firmom z branży retail w PL, f) Pisząc staramy się postępować odpowiedzialnie, analizując wszystkie aspekty problemu, g) władze PiP doskonale wiedzą jak delikatnie staraliśmy się podchodzić do problemów firmy, a jednocześnie ich nie ignorować, h) naszym zdaniem obecni właściciele powinni zrobić wszystko co możliwe, aby marka i koncept przetrwały (co będzie raczej b. trudne), i) mamy nadzieję, że transakcja sprzedaży PiP powiedzie się.

 • Dżony 28.08.2018

  Ciekawe ile wiadomoscihandlowe.pl otrzymują kasy od firmy planującej przejęcie Piotra i Pawła? Za każdym razem, gdy tylko pojawia się jakakolwiek negatywna wiadomość dotycząca sektora handlowego na Państwa zdjęciu jest Logo tej właśnie sieci! Czyż to nie zastanawiające? Jak dla mnie, jest to celowe działanie portalu w kierunku niszczenia Polskiej marki!
  Ja nie zgodził bym się na takie "zniesławienia"!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.