13.09.2016/07:53

Zakaz handlu w niedziele. 50 proc. Polaków na NIE! 46 proc. na TAK!

Zakaz handlu w niedziele wywołuje duże kontrowersje wśród Polaków. 50 proc. ankietowanych w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej" uważa, że sklepy powinny w niedzielę pracować tak jak w dni powszednie. Za wprowadzeniem zakazu handlu jest 46 proc. respondentów.

W sondażu dla „Rz” zapytano także o kilka innych kwestii dotyczących ograniczenia handlu w niedziele, m.in. ukarania nawet dwuletnim więzieniem przedsiębiorcy, który łamie zakaz. Aż 93 proc. badanych uważa, że to złe rozwiązanie. Odmienne zdanie na ten temat ma jedynie 5 proc. respondentów.

Jednocześnie 83 proc. badanych jest zdania, że pracownik powinien mieć prawo do odmowy pracy w niedzielę bez konsekwencji ze strony pracodawcy. 80 proc. uważa, że za pracę w niedzielę powinno być wyższe wynagrodzenie.

Ustawy ograniczającej handel w niedziele obawiają się nie tylko handlowcy. Nowe prawo ograniczy działalność nie tylko dużych sklepów i galerii handlowych, ale też centrów logistycznych, magazynów i terminali kontenerowych świadczących usługi na rzecz handlu i e-handlu (Amazon). Ograniczy też działalność sprzedawców internetowych, a tym samym firm kurierskich.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Dyktatura coraz bliżej 14.09.2016

  Propozycja dla PISu:

  poniedziałek - zakaz kupowania majtek
  wtorek - zakaz oglądania innych stacji poza TVP PIS
  środa - zakaz spacerów nad rzekami
  czwartek - zakaz używania parasolek
  piątek - zakaz jedzenia lodów
  sobota - zakaz jazdy rowerami
  niedziela - zakaz myślenia
  O nakazach na razie nie będę pisał

 • Zdenek Sztacheta 13.09.2016

  Ci którzy są za to pracownicy handlu i ich rodziny. Cała reszta jest przeciw. Pozdrawiam, Zdenek Sztacheta

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.