16.04.2020/17:07

Zakaz handlu w niedziele: jak dziś postrzegają go konsumenci i jak zmieniły się ich odczucia [TYLKO U NAS]

Handel artykułami powszechnej konsumpcji (produkty żywnościowe, kosmetyki, środki czystości, artykuły papiernicze) należy do tych dziedzin działalności gospodarczej, która powinna zapewniać nabywcom bliskość przestrzenną, czasową i emocjonalną. Dostępność czasowa dla klienta to przede wszystkim dogodne godziny otwarcia sklepów i brak zakazu handlu w niedziele. – wynika z badania przeprowadzonego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pod przewodnictwem prof. dr hab. Genowefy Sobczyk.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Prawda 17.04.2020

  To nie lobby związkowe wprowadziło zakaz handlu w niedzielę a zmowa Kościoła i PISu. Związki były tylko manipulowanym narzędziem.

 • Znawca 17.04.2020

  W handlu od dłuższego czasu brakowało ludzi do pracy. A studenci jak chcą to w niedziele na stacjach paliw oraz restauracjach zawsze znajdą pracę. Problem w tym że większość studentów i tak w weekendy wolą imprezować zamiast pracować.

 • D. 16.04.2020

  Ludzie sa zmeczeni nakazami i zakazami. Sam za studenta w weekendy pracowalem w rozntch miejscach, zeby zarobic na zycie. Co w tym zlego? Pracuja tez kierowcy - komunikacji zbiorowej, pociagow, transportu. Restauracje, kurierzy, lekarze, teatry, kina i mnostwo innych osob. Opetalo zwiazki zawodowe ze sklepow

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.