17.10.2018/10:49

Zakaz handlu w niedziele. Jeden z kluczowych postulatów Solidarności bez poparcia MRPiPS

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z portalem next.gazeta.pl zapowiedział, że MRPiPS nie poprze propozycji NSZZ "Solidarność", by wydłużyć zakaz handlu w niedziele z 24 godzin (cała niedziela) do 31 godzin (od godz. 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek).

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Jaca 08.11.2018

  Póżniej też się osmieszą ponieważ sklepy monolopowe będą się otwierać w niedzielę pod pretekstem przeważającej działalności PKD .Większość już dzisiaj działa jako sklep z wyrobami tytoniowymi

 • betty 24.10.2018

  Pan mister przymyka oko na to, że dla pracowników supermarketów niedziela kończy się piętnaście minut po północy, „niech się dogadają”, przymyka oczy, że stacje benzynowe to już wlaściciwie supermarkety, ale żabka mu przeszkadza. Czego się tak uwzięły pisiory i solidaruchy na tę żabkę?

 • fijon 24.10.2018

  I jak zawsze to samo, staje benzynowe handlują mydłem i powidłem i od wielkiego dzwonu paliwem, ale to jest ok, żabka zgodnie z prawem świadczy usługi pocztowe i to jest be, i taki kit będzie wciskał pan minister.

 • rutger 24.10.2018

  Szczerze, to nie bardzo wiem, o jakich kruczkach prawnych stosowanych przez żabkę mówi pan minister. Żabka ma normalnie, legalnie, dawno temu podpisane umowy na świadczenie usług pocztowych i po prostu te umowy realizuje. Gdzie tu jakieś kruczki prawne?

 • Igor 17.10.2018

  Solidarności w głowach się poprzewracało. Jeśli ludzie chcą pracować i dorobić sobie a ludziom pasuje kupowanie w niedzielę, to co wam do tego? Centralne sterowanie, kto co i kiedy ma robić. Może następne będzie sikanie tylko w środy?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.