20.11.2018/19:33

Zakaz handlu w niedziele. Projekt nowelizacji ustawy wpłynął do Sejmu!

Do Sejmu wpłynął zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek.

Projekt został skierowany do zaopiniowania przez Biuro Legislacyjne Sejmu i Biuro Analiz Sejmowych, ale jego treść nie została dotychczas ujawniona.

Według opisu projekt nowelizacji ma na celu „uszczegółowienie i doprecyzowanie przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni w tym m.in. także doprecyzowania wyłączeń spod zakazu handlu oraz wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem.”

Przypomnijmy, że "Solidarność", czyli autor obecnej ustawy domaga się w ramach planowanej nowelizacji ustawy, m.in. wydłużenia zakazu handlu w niedziele z 24 godzin (cała niedziela) do 31 godzin (od godz. 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek) oraz uszczelnienia przepisu pozwalającego na otwieranie sklepów w niedziele jako placówek pocztowych.

Jako pierwszy o wpłynięciu do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni napisał serwis 300Polityka.pl.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Ekonomista Amator 21.11.2018

  Zamknąć wszystkie sklepy (przez cały tydzień) i zostawić tylko sklepy na Orlenie - taki diaboliczny plan ma nasz Napoleon

 • PIS 21.11.2018

  "Solidarność" już dawno powinna zostać zlikwidowana. Przytułek dla obiboków.

 • Groszek 21.11.2018

  Obecna Solidarność to banda NIEROBÓW !!!

 • POL 21.11.2018

  i bardzo dobrze pozmykac we wszytkie niedziele te molochy ,na tym zarabiaja tylko zagraniczne koncerny,Polacy obudżcie sie wreszcie!!!,zniszczono nasz handel

 • D. 21.11.2018

  Solidarność wspiera automatyzacje sklepów i zarazem pragnie by ludzie wylecieli na bruk bez roboty. Wielkie brawa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.