10.09.2018/13:30

Zakaz handlu w niedziele uderzył w sieci handlowe działające na rynku elektroniki konsumenckiej

W okresie od stycznia do lipca 2018 roku rynek elektroniki konsumenckiej odnotował wzrost o 4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jak wynika z danych firmy GFK do końca lutego br., czyli momentu wprowadzenia ograniczenia handlu w niedziele, wzrost ten znajdował się na poziomie 5 proc.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Kalaf 14.09.2018

  Mój szwagier prowadzi żabkę, interes szedł dobrze do monetu wprowadzanie tej nieszczęsnej ustawy. Teraz obrity spadły, co chwila kontrole z Inspekcji Pracy i liczenie grosza do grosza byleby starczyło do pierwszego – oto prawda o tej utawie.

 • Jolaxx 14.09.2018

  Jest wzrost gospodarczy, Polacy kupują na potęgę, to co robi rząd? Przykręca śrubę wolności gospodarczej. Wstyd panie i panowie posłowie, wstyd!

 • Rutger 14.09.2018

  Nie tylko elektronika traci na tej durnowatej ustawie, wystarczy się przejść do pierwszego lepszego małego osiedlowego sklepu i zapytać o zakaz handlu w niedziele, a poleci taka wiązanka, że uszy spuchną.

 • Marcin Bołbot 11.09.2018

  Szanowna Redakcjo,

  Z owych badań wynika że z powodu niedziel bez zakupów Polacy robią pranie ręcznie a jedzenie peklują w słoiki lub trzymają na balkonie.

  Totalny brak zrozumienia rynku AGD.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.