18.05.2017/16:08

Zakaz handlu w niedziele wydłuży korki i zwiększy liczbę wypadków?!

Jednocześnie w piśmie zaadresowanym do posłanki Mazurek organizacja wskazuje na kilka pozytywnych dla gospodarki skutków długoterminowych ograniczenia handlu w niedziele. Członkowie ECR są zdania, że procedowana w Sejmie ustawa doprowadzi do ograniczenia kosztów zatrudnienia oraz optymalizacji dostaw i zleceń.

Pomimo tych kilku potencjalnych pozytywów, dyrektor zarządzający ECR Polska apeluje do posłów o "wyłączenie z projektu ustawy innych czynności sprzedażowych i podmiotów świadczących usługi na rzecz handlu". - A ufając w zdrowy rozsądek obywateli i szanując wolność gospodarczą, proponujemy wycofanie się z planów ustawowego ograniczenia handlu w niedzielę - kończy list Mateusz Boruta.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • dino 19.05.2017

  Morawiecki się martwi o miejsca pracy i nie chce zamykać sklepików na stacjach benzynowych - a pewnei nie wie, że w sklepach franczyzowych pracuje 500 tys. Polaków i to dopiero będzie cios dla rynku pracy, jak one się zamknką

 • DrHouse 18.05.2017

  Coraz lepsze te anty zakazowe domysły... już jutro usłyszymy coś w rodzaju: "W wolne niedziele krowy nie będą dawać mleka".

 • miko 18.05.2017

  Tyle jest wyjątków w tej ustawie, czyli jest jakaś niedopracowana, PiS powinien odrzucić ten projekt i przygotować coś bardziej odpowiadającego oczekiwaniom klientów, właścicieli i pracowników

 • 13 18.05.2017

  LOL

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.