14.09.2018/08:14

Zakaz sprzedaży alkoholu na dworcach nie do ominięcia

WSA orzekł, że nawet prawne wyodrębnienie lokalu gastronomicznego z budynku dworcowego nie uprawnia jego właściciela to pozyskania zezwolenia na sprzedaż alkoholu - pisze Rzeczpospolita.

Dziennik przywołuje przykład restauratora z Wrocławia, który odwołał się od negatywnej decyzji prezydenta miasta dotyczącej wydania pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Restauracja znajdowała się wewnątrz budynku dworca, ale została prawnie wyodrębniona. Dlatego, zdaniem restauratora, nie obowiązują jej przepisy dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu w obiektach komunikacji publicznej.

Sprawa doszła aż do WSA. Sądy administracyjne orzekły, że restaurator nie ma racji, a fakt, że restauracja znajduje się wewnątrz budynku dworca (nawet, jeśli ma zamknięte drzwi od strony hali obsługi podróżnych), nie ma większego znaczenia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.