23.11.2018/08:16

Zakaz sprzedaży alkoholu przez internet jest bezwarunkowy

Zakaz sprzedaży alkoholu przez internet jest bezwarunkowy. To znaczy, że sprzedawca nie może dostarczać alkoholu także do domu - pisze Rzeczpospolita.

To wynik decyzji sądu administracyjnego w Poznaniu, który zbadał sprawę przedsiębiorcy sprzedającego alkohol z dostawą do domu przez internet.

Powodem sprawy była decyzja prezydenta Poznania cofająca zgodę na sprzedaż alkoholu w danej placówek handlowej, z której realizowano dostawy. Przedsiębiorca odwołał się do SKO, ale kolegium podtrzymało decyzję prezydenta.

W skardze do sądu przedsiębiorca informował, że organy państwowe niewłaściwie zinterpretowały ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Zdaniem przedsiębiorcy jeśli sklep posiada ważne pozwolenie na sprzedaż alkoholu, wtedy internet jest tylko jednym z kanałów dystrybucji, a nie innym miejscem sprzedaży produktów.

WSA uznał jednak, że jest inaczej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.