07.09.2016/13:28

Zakupy w internecie pod lupą FPH

Fundacja Polskiego Handlu (FPH) przeprowadziła ankietę dotyczącą zakupów w internecie. Okazuje się, że najczęściej Polacy nabywają online sprzęt AGD, natomiast mają opory przed zakupem ubrań.

Najczęściej kupujemy w internecie sprzęt AGD, przy czym najpierw jest on sprawdzany w sklepie stacjonarnym, później kupowany taniej w sieci. Przez wygodę zaopatrujemy się online także w jedzenie - zamawiamy przed komputerem, a ktoś je nam przynosi do domu.

Konsumenci wskazywali w ankiecie, że za pośrednictwem internetu zaopatrują się we „wszystkie rzeczy co do których są przekonani, że spełnią ich oczekiwania”. Jednocześnie czasami są skłonni kupić rzeczy „przy których ryzykują, ale są w stanie sporo zaoszczędzić”. Respondenci przyznali w ankiecie, że nabywają online również „jakieś drobiazgi związane z bieżącymi potrzebami, które dostępne są taniej niż w sklepie albo po prostu takie, po które nie chce im się po nie iść do sklepu, np. bloki, ołówki, przybory piśmiennicze, artykuły remontowe, rzeczy unikatowe, odzież, bieliznę”.

Jednak większość Polaków ma opory przed nabywaniem ubrań online - ponieważ trudno trafić z rozmiarem, nie można ich przymierzyć. Popularnością cieszą się portale, które oferują darmową przesyłkę i darmowy zwrot. Wtedy można zmierzyć ubrania w domu. Z ankiety FPH wynika, że kupujemy w Internecie, bo jest to wygodne, oszczędzamy czas, nie chce nam się już spędzać godzin w sklepach. Jednak wciąż lubimy produkty dotknąć i zobaczyć na żywo, a także nie jesteśmy jeszcze pewni co do bezpieczeństwa w sieci, choć to się powoli zmienia. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.