19.05.2020/19:27

Zawieszenie zakazu handlu w niedzielę zyskuje kolejnych zwolenników

Członkowie Rady Dialogu Społecznego postulują zawieszenie zakazu handlu w niedzielę do końca tego roku. Chcą też wprowadzenia do Kodeksu pracy gwarancji dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla pracowników z tego sektora – czytamy w serwisie money.pl.

O inicjatywie poinformował money.pl Łukasz Bernatowicz, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego i wiceprezydent Business Centre Club. Jak mówi Bernatowicz, pracodawcy z Rady Dialogu Społecznego negocjują w tej sprawie ze związkowcami.

Pomysł nie jest nowy, ale nowe są argumenty. “W związku z wprowadzonym przez rząd reżimem sanitarnym i obawą ludzi co do robienia zakupów w centrach handlowych wkrótce posypią się bankructwa. A wraz z nimi zwolnienia z pracy. Czy tego chcą związkowcy?” – pyta retorycznie Bernatowicz.

W podobnym tonie wypowiada się również Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Kilka tygodni temu jego przedstawiciele napisali do premiera Mateusza Morawieckiego list otwarty. Czytamy w nim: "Należy podjąć wszelkie działania, które będą stymulowały produkcję i handel, utrzymanie miejsc pracy oraz popyt. Umożliwienie handlu w dodatkowy i dla wielu branż kluczowy dzień tygodnia jest i będzie bezdyskusyjnie czynnikiem temu sprzyjającym".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.