21.03.2018/16:00

Zbigniew Grycan: Nie odrobimy strat spowodowanych zakazem handlu w niedziele!

Utarg w naszym najsłabszym lokalu działającym na terenie centrum handlowego, który w ostatnią niedzielę bez handlu był otwarty, nie przekroczył 134 zł. Nie ma szans, by zakaz handlu w niedziele nie odbił się negatywnie na działalności firmy. Straty są nieuniknione – stwierdził Zbigniew Grycan, prezes firmy Grycan – Lody od Pokoleń.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • grazyna 23.05.2020

  haagen dazs to najlepsze lody na swiecie ....! szkoda ze takie drogie ! ale cus za cos jak to mowia na geepoincie !

 • Mario dyrektor 24.04.2018

  Proponuję zrobić zbiórkę na "Grycan-Lody od Pokoleń" bo bida aż piszczy. Szanowny panie dyrektorze tu na nic płacze i użalanie, trza się wziąć za zmianę modelu biznesowego firmy. Założenia były : galerie handlowe bo to zielone pastwiska pełne zabłąkanych owieczek -szczególnie w niedzielę a tu klops -zamknięte . Proszę napisać o ile zwiększył się obrót w tygodniu a nie pisać o stratach i biednych studentach bo to słabe jest. Lody od Pokoleń czyli jak sobie radziły przed 1990 wtedy galerii nie było a jakoś Grycan się rozwijał. Wierzę że da pan radę. Mogę podrzucić pomysł : teraz na bulwarach wiślanych dużo ludzi jest - mobilne budki z lodami i odrobi pan straty z niedzieli . Pozdrawiam

 • panda 22.03.2018

  Szanowni Państwo ja osobiście wydając zakaz handlu w niedzielę odniósłbym się do wszystkich łącznie z właścicielami sklepów sam prowadzę taki i chciałbym też odpocząć a nie czekać na klienta który zapomniał kupić w sobotę papierosów lub butelki piwa w markecie ,a nas traktuje jak koło zapasowe, zakaz nie powinien obowiązywać barów, lokali gastronomicznych typowych lodziarni, ciastkarni stacji paliw z wyłączeniem sklepów na stacjach paliw i.t.p. reszta niech ma wolne

 • smutny 22.03.2018

  Uważam, że wszyscy przesiębiorcy, którzy będą zmuszeni do ograniczenia zatrudnienia z powodu konieczności zamknięcia lokali w niedzielę powinni masowo składać wnioski o refundację kosztów odpraw dla zwalnianych pracowników itp. do państwa, a w ostateczności wnosić sprawy do sądów. Wiem - zapłacimy za to wszyscy, ale może tak trzeba, żeby ludzie naprawdę odczuli jakie są konsekwencje wprowadzania takich durnych regulacji prawnych. A może nie tyle samych regulacji ile sposobu ich wdrożenia.

 • dyzio 22.03.2018

  do Jacek w całości popieram, wstyd to mało powiedziane, kręcić lody od pokoleń to jest to, 1 gałka niebawem 3,80 i 4,0. I jakie straty? Chyba tylko brak zysku 100%!! BTW a komu służą takie wywiady?coś się zmieniło, ktoś się czegoś ciekawego dowiedział???wiadomości handlowe??

 • Emeryt 22.03.2018

  Stratę to my klienci ponosimy uszczuplając budżet domowy często kupując przedmioty które później zawalają kąty,bo po całym dniu łażenia po sklepach nie wypadało wracać do domu z pustymi rękoma. Pan straty nie poniósł ,pan tylko mniej zarobił.

 • MANY 22.03.2018

  To trzeba zmienić.lokalizację lodziarni i przenieść je lub otwierać nowe poza galeriami handlowymi, w dobrej lokalizacji tak jak to kiedyś bywało ;-) Ludzie spacerowali w niedzielę i spacerują na dal, a że nie po galerii. Lokalizacja w tego typu biznesie jest kluczowa.

 • Jacek 21.03.2018

  Pan tak serio? Byłem w zeszłą niedzielę w centrum Awenida w Poznaniu (odbierałem znajomą z PKP) i poszliśmy na kawe i ciastko właśnie do kawiarni Grycan. Otóż drogi panie, wszystkie stoliki zajęte, kolejka na jakieś 15-20 minut stania a do obsługi tylko dwie dziewczyny, studentki, które nie wiedziały gdzie najpierw włożyć ręcę. Do tego upierdliwi klienci, nie mający racji, dziewczyny były na skraju wytrzymałości. Dlaczego? Bo ktoś chciał zaoszczędzić na personelu i kawiarnię, gdzie normalnie obsługują 4 osoby, chciał ogarnąć dwoma dziewczynami. Wstyd. A do tego niesłuszne płacze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.