18.10.2017/07:51

Zielone technologie w galerii

Galeria Łomianki pozyskała zielony certyfikat BREEAM In-Use. Dokument został wydany w kategoriach: Asset Performance i Building Management. Galeria otrzymała poziom "Very Good".

- Otrzymany certyfikat BREAM In-Use potwierdza nasze działania i wdrożone procedury w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Cieszymy się, że Galeria Łomianki uzyskała tak wysoką ocenę w dwóch kategoriach – mówi Hanna Gailitis, menedżer Galerii Łomianki. 

Zarządca galerii przygotował m.in. zaawansowaną strategię zarządzania odpadami i recyklingu, a także zoptymalizował zużycie energii i wody. Przed obiektem znajduje się  pierwsza w Łomiankach ładowarka samochodów z napędem elektrycznym, działająca w ramach sieci Greenway. Ze względu na to, że wielu klientów przyjeżdża do galerii handlowej na rowerach, przed budynkiem czekają na nich w sumie 94 miejsca na rowery. W ich pobliżu znajdują się samoobsługowe stacje, gdzie można naprawić jednoślad. 

Galerią Łomianki zarządza Immochan Polska. To blisko 100 sklepów, m.in.: Orsay, Promod, Calzedonia, Intimissimi, Yves Rocher, Inglot czy Empik. Na ponad 35 tysiącach mkw. znajdują się także liczne punkty usługowe oraz lokale gastronomiczne. Operatorem spożywczym w Galerii Łomianki jest hipermarket Auchan. 

Certyfikat BREEAM In-Use przyznawany jest obiektom, które działają na rynku przynajmniej dwa lata. Kategoria Asset Performance dotyczy samego budynku m.in. efektywności energetycznej, materiałów, lokalizacji, transportu. Z kolei w kategorii Building Management oceniany jest sposób zarządzania budynkiem. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.