01.10.2019/09:35

ZM Henryk Kania miały 866 mln zł straty netto w pierwszym półroczu

Jak wynika z raportu finansowego spółki, w I półroczu 2019 roku Zakłady Mięsne Henryk Kania zanotowały 866 mln zł straty netto, wobec 27,2 mln zł zysku przed rokiem. Kapitał własny spadł do -506 mln zł, a zobowiązania krótkoterminowe na koniec czerwca wynosiły 839,4 mln zł.

Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę - Mirosława Mozdżenia.

„Sprawozdanie finansowe zostało sporządzone wyłącznie na podstawie informacji pochodzących z systemu informatycznego emitenta, bez możliwości dostępu do dokumentacji źródłowej, albowiem dokumentacja ta w całości, na podstawie postanowienia prokuratora Prokuratury Regionalnej z dnia 6 września 2019 roku (...) została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i zabrana z siedziby emitenta. To powoduje, że wobec braku dostępu do informacji źródłowej, niemożliwe jest udzielenie informacji odnośnie zobowiązań warunkowych lub aktywów warunkowych, które nastąpiły od czasu zakończenia ostatniego roku obrotowego" - czytamy w raporcie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.