04.05.2015/12:09

ZM Henryk Kania w indeksie sWIG80

Spółka ZM Henryk Kania – wiodący producent wyrobów wędliniarskich – weszła w skład indeksu sWIG80 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wśród kluczowych czynników, które w istotny sposób wpłynęły na awans spółki, są stabilny akcjonariat, a także wzrost płynności finansowej. Potwierdzeniem skuteczności realizowanej dotąd strategii – zakładającej m.in. utrzymanie dwucyfrowej dynamiki przychodów w I kw. br. – są najnowsze rekomendacje „Kupuj”, wydane przez BM BGŻ oraz TRIGON. Według danych instytutu GfK Polonia wędliny paczkowane pod marką Henryk Kania i Henryk Kania Maestro nabyło w 2014 roku około 5,7 mln gospodarstw domowych, czyli prawie co drugie w Polsce. Produkty marki Henryk Kania i Henryk Kania Maestro odnotowują regularny wzrost udziału wolumenowego w kategorii wędlin paczkowanych. Wśród nich szczególnie wyróżniają się kabanosy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.