23.11.2018/14:25

ZPP: Zakaz handlu w niedziele po nowelizacji stanie się bardziej dokuczliwy

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców "zdecydowanie krytycznie" ocenia projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. ZPP sprzeciwia się także "niespełniającemu żadnych standardów trybowi stanowienia prawa, zakładającemu wykorzystywanie ścieżki poselskiej do procedowania istotnych dla przedsiębiorców projektów przepisów, oraz błyskawiczne uchwalanie tak przygotowanych ustaw przez Sejm".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • przedsiębiorca 26.11.2018

  Kto się liczy z pracodawcami???

 • grzegrzolka 25.11.2018

  Sklepy powinny być zamykane już w sobotę o godzinie 13. Tak jak to było wtedy kiedy wprowadzono wolne soboty. W niedzielę handel nieczynny, bo niedzielna praca w g...o się obraca.

 • Gama 24.11.2018

  Kim jest ten facet, który od czasu do czasu przypomina o sobie głupimi komentarzami. Ustawa wymaga doprecyzowania, bo jest powodem nadużywania prawa w kwestii choćby tzw pomocy rodziny lub fikcyjnych placówek pocztowych. Owszem ustawa nie pomogła małym sklepom i tego się spodziewałem, dlatego projekt ustawy przygotowany przez ObywatelskiKomitet inicjatywy ustawodawczej był o niebo lepszy i szczelny. Niestety posłowie go zepsuli i pojawiło się 32 wyłączenia min.to dot. placówek pocztowych w ostatniej chwili.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.