28.10.2019/08:20

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko trend

Ponadto, oba rodzaje pojemników gwarantują rotację produktów zgodnie z zasadą FIFO (ang. First in, first out, produkty, które są najdłużej na stanie, sprzedawane są w pierwszej kolejności) oraz umożliwiają redukcję odpadów opakowaniowych. Dodatkowo w przypadku produktów sprzedawanych luzem cena jednostkowa jest niższa od ceny oferowanej za te same produkty w opakowaniach, co z kolei powoduje zwiększenie wartości postrzeganej przez kupujących oraz wzrost marży dla sprzedających.

Pojemniki na produkty sprzedawane luzem to rozwiązanie, które gwarantuje wszechstronne korzyści: oprócz zapewnienia pozytywnego doświadczenia zakupowego dla konsumentów, pomaga również osiągnąć korzyści sprzedawcom detalicznym. Doświadczenie pokazuje, że świetna widoczność produktów oraz możliwość przekonania się o wizualnej jakości towaru prowadzi do dodatkowego, wizualnego impulsu zakupowego. Wszystkie zainteresowane strony korzystają z bardziej zrównoważonego sposobu na zakupy żywnościowe, natomiast ograniczenie opakowań przynosi korzyści zarówno końcowemu użytkownikowi, jak i wyższą marżę dla sprzedawców detalicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.