22.08.2018/08:23

Związkowcy Makro protestowali przed siedzibą firmy

Ponad 380 osób protestowało w niedzielę pod siedzibą Makro Cash & Carry Polska – Metro Group. Związkowcy przedstawili m.in. swoje memorandum co do podwyżek pensji w firmie.

Jak zadeklarowali przedstawiciele KZ NSZZ Solidarność, związek jest chętny do negocjacji z zarządem Makro. Na wiecu nie pojawił się jednak przedstawiciel zarządu, w związku z czym, jak zadeklarowano, nie prowadzono żadnych rozmów.

Podczas protestu związkowcy odczytali memorandum, które następnie zostało wręczone zarządowi firmy. - Zwracamy się do Zarządu Makro Polska S.A. z apelem o zmianę polityki płacowej, uszanowania wkładu Pracowników w rozwój firmy, zrozumienie potrzeb socjalnych i bytowych oraz pochylenie się nad problemem zbyt dużego obciążenia pracą i obowiązkami wynikającymi z optymalizacji zasobów ludzkich - brzmi fragment pisma.

Związkowcy podtrzymali dotychczasowe postulaty związane z terminem rozpoczęcia negocjacji. Przypomnijmy, Makro zadeklarowało chęć do rozmów po 30 września. Związkowcy nie zgadzają się na ten termin, ze względu na zakończenie roku finansowego 2017/2018. - Oczekujemy od Zarządu Makro Polska konstruktywnych negocjacji, których efektem będzie wspólnie wypracowany kompromis. Kompromisem nie jest sytuacja, kiedy jedna ze stron przeciąga negocjacje i jedyną odpowiedzią na postulaty jest przeniesienie ciężaru rozmów na praktycznie koniec roku kalendarzowego, nie dając gwarancji zaproponowania czegokolwiek, nawet takich propozycji, które nie bezpośrednio odnoszą się do naszych postulatów, lub wręcz zupełnie innych - brzmi kolejny fragment memorandum.

W oświadczeniu Makro, które redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl otrzymała na początku sierpnia, Magdalena Figurna, szefowa PR i komunikacji w Makro Polska napisała m.in., że firma jest otwarta na dialog, zaś w ostatnim czasie, mimo licznych zmian personalnych, także na najwyższym szczeblu (w czerwcu Dominik Branny zastąpił Erica Poirier w fotelu prezesa) pracodawcy udało się dwukrotnie spotkać z przedstawicielami związków.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • vd 23.08.2018

    nie dobry niemiecki pan?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.