05.03.2021/15:52

Związkowcy nadal nie dogadali się z Carrefourem. Kolejne rozmowy w przyszłym tygodniu

Przedstawiciele MOZ NSZZ Solidarność w Carrefour Polska zasiedli do rozmów z zarządem spółki. Porozumienia jednak brak, ale obie strony dają sobie kolejną szansę.

Rozmowy toczyły się w środę i czwartek. Związkowcy domagają się przede wszystkim pisemnego potwierdzenia zakresu obowiązków poszczególnych pracowników sieci. Ma to związek z nową organizacją pracy w Carrefourze pod nazwą „Bliżej klienta”. Związkowcy domagają się również lepszych warunków finansowych.

Obie strony przedstawiły swoje propozycje, jednak do porozumienia nie doszło. Okazuje się, że strony wcale nie muszą szybko się dogadać. Jak udało nam się ustalić, stanowiska zarządu oraz związkowców są dosyć rozbieżne i obie strony musiałyby mocno ograniczyć swoje postulaty.

Rozmowy będą kontynuowane. Następny termin wyznaczono na 10 marca.

Przypomnijmy, że o sporze i planowanych zwolnieniach grupowych w Carrefourze pisaliśmy już wcześniej. Sieć ostatecznie wycofała się z tych planów jednak, jak przekonywał w swoim liście do władz Carrefoura Alfred Bujara, szef handlowej solidarności, firma próbuje je wdrożyć za sprawą „stworzenia nowych miejsc pracy, zastosowanie mechanizmu poliwalencji na stanowiskach pracy, a wreszcie przedstawienie tabeli płac, która wskazuje na znaczne pogorszenie warunków płacy, uważam za naruszenie podstawowych zasad dialogu społecznego” – napisał Bujara.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Barbara 09.03.2021

  Zwalniać nie muszą bo ci co lepiej pracowali są już u konkurencji. Czemu mają ciągnąc za minimalna w atmosferze wiecznego straszenia i mobbingowania? Zostali raczej ci co pokombinować, iść na l4 itd. A to że pracownik w naszej sieci nie jest wydajny (jak to Pan Prezes mówi) to wina tylko i wyłącznie błędnej polityki placowej od lat.
  Jaki zarząd? Zarząd to ma wywalone na te rozmowy. Przysyłają jedną osobę co ze swoich działań przeciwko pracownikom jest znana daleko po za regionem w którym rządziła do tej pory. Najlepiej żeby jeszcze im dopłacać za to że możemy pracować.

 • Gość 06.03.2021

  Niestety nie dogadają się bo zarząd chce obniżyć pracownikom pensję !! Większość czeka na podwyżki bo prawie wszyscy pracujemy za najniższą krajową( w tamtym roku nie dostaliśmy grosza podwyżki) a pracy mamy do wykonania za trzy osoby.W innych sieciach dba się o pracowników a w Carrefour pracuje się za miskę ryżu.Zarzad tylko liczy na zysk a nas ma gdzieś.

 • Pracownik Carrefour 05.03.2021

  Carrefour najpierw niech zatrudni ludzi i da podwyżki "tym co już tam,jeszcze pracują" a potem myśli o zwolnieniach. Tam nie ma komu pracować, po jednej osobie na stoisku,klienci się wściekają że muszą tyle stać w kolejkach. A pracownicy są tak zmęczeni i wyczerpani że ledwo chodzą. Jeszcze w dodatku za takie marne wynagrodzenia. Nie ma wogóle poszanowania.

 • Adas 05.03.2021

  I się nie dogadają !!! Polaków traktują jak tania siłę roboczą i tyle w temacie !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także