07.07.2017/10:28

Związkowcy przeciwni przeniesieniu produkcji Nestlé do Polski

Brytyjscy związkowcy nie zgadzają się na likwidacje miejsc pracy i przeniesienie produkcji Nestlé do Polski – pisze „Puls Biznesu”.

W kwietniu Nestlé poinformowało, że w związku z Brexitem, w tamtejszych czterech fabrykach zlikwiduje 300 miejsc pracy. Część produkcji miałaby przejąć m.in. fabryka w Kargowej (woj. lubuskie), gdzie byłby produkowany popularny na wyspach wafelek w czekoladzie marki Blue Riband.

Brytyjczycy przekonują, że takie działania nie mają sensu, bo cała produkcja z Polski i tak będzie wracać do Wielkiej Brytanii, ale w postaci eksportu. Według tamtejszych związkowców jednorazowa inwestycja w wysokości miliona funtów pozwoliłaby utrzymać 300 miejsc pracy w Nestlé. Koncern nie chce jednak komentować sprawy.

Przypomnijmy, to nie jedyne ograniczenia produkcji artykułów spożywczych związane z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Redukcje zatrudnienia o blisko 400 osób na Wyspach i zamknięcie jednej fabryk zapowiedziało już Pepsi, zaś Diageo zmniejszy zatrudnienie w Szkocji o ponad 100 pracowników.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.