16.03.2020/15:04

Związkowcy z Amazona domagają się zamknięcia centrów logistycznych w pięciu województwach

Centra dystrybucyjne Amazona pracują w trybie normalnym, co zdaniem związkowców sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Związki chcą, by wojewodowie w trybie administracyjnym zamknęli magazyny koncernu w pięciu województwach – informuje portal money.pl.

Związki zawodowe, działające w firmie Amazon Fulfillment Poland złożyły dziś pisma do wojewodów łódzkiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego, żądając interwencji w sprawie zamknięcia magazynów na czas epidemii koronawirusa. Zdaniem związkowców, codzienne podróże setek osób do i z pracy – w znacznej części odbywające się w autobusach pracowniczych – powodują zagrożenie dla nich samych oraz dla mieszkańców miejscowości, w których mieszkają.

Przedstawiciele pracowników Amazona wskazują ponadto, że są przemęczeni i osłabieni, co sprzyja zakażeniom. Podkreślają, że w firmie obok siebie pracują osoby młode – potencjalni nosiciele – a także w średnim wieku i emeryci, szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem choroby.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.