05.12.2018/22:04

Żywiec Zdrój podda recyklingowi tyle plastiku, ile wprowadzi na rynek

Żywiec Zdrój będzie również kontynuować swoje działania na rzecz edukacji oraz inspirowania konsumentów do troski o naturę i zmiany postaw na bardziej ekologiczne, a w szczególności do większego zaangażowania w segregowanie odpadów.

Działania te, prowadzone wspólnie z partnerami, mają pomóc w realizacji wspólnego celu, jakim jest osiągniecie powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce już w 2025 roku.

Żywiec Zdrój będzie sukcesywnie zwiększać poziom zbiórki i recyklingu plastiku. Już teraz, we współpracy z organizacją odzysku i specjalistycznymi firmami, Żywiec Zdrój przewyższył o 10% prawny obowiązek zbiórki i recyklingu plastiku w 2018 roku. Żywiec Zdrój zobowiązuje się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką wprowadzi na rynek zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Realizacja celu będzie możliwa dzięki współdziałaniu z Rekopolem oraz rozszerzonej współpracy z innymi uczestnikami systemu zbiórki i recyklingu, jak również dzięki kampaniom edukacyjnym, prowadzonym zarówno lokalnie, jak i w skali ogólnopolskiej z wykorzystaniem różnorodnych kanałów komunikacji, w tym opakowań.

- Rozumiejąc wyzwania związane z opakowaniami, Żywiec Zdrój, jako lider rynku wody, bierze pełną odpowiedzialność, nie tylko za swoje produkty, ale również opakowania w których są one dostarczane konsumentom. Dlatego firma wspierając ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie stopniowo zwiększać udział przetworzonego plastiku w swoich butelkach, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami alternatywnymi dla plastikowych opakowań - czytamy w komunikacie firmy.

Już teraz, wszystkie opakowania Żywiec Zdrój, łącznie z zakrętkami i etykietami w 100% nadają się do recyklingu.

Jako część grupy spółek DANONE, Żywiec Zdrój  współpracuje z partnerami, by móc wprowadzić recykling nowej generacji, dzięki któremu możliwe będzie przetwarzanie na dużą skalę wszystkich rodzajów zebranego surowca PET na wysokiej jakości materiał wtórny – tzn. taki, jaki jest potrzebny do wyprodukowania nowych butelek  Żywiec Zdrój.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Góralka 05.12.2018

    Proponuję butelki ze szkła, które można przy zakupie wymienić w sklepie. Stary, sprawdzony, dobry dla nas i środowiska sposób. Niestety w sprawie ochrony środowiska zawsze tylko pozorowane działania.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.