09.07.2013/10:05

Żywność najczęściej kupujemy w dyskontach

Prawie połowa Polaków (49 proc.) kupuje artykuły spożywcze w dyskontach, a jedna czwarta robi w tych sklepach zakupy uzupełniające – wynika z badania CBOS przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie ponad 1000 Polaków, które opisuje „Gazeta Wyborcza”.

Na drugim miejscu najczęściej wybieranych formatów znalazły się średnie sklepy, ale w nich podstawowe zakupy robi w niech mniej niż jedna czwarta badanych. W małych osiedlowych placówkach, które zajęły trzecie miejsce, większość produktów kupuje 18 proc. Polaków, a połowę wszystkich zakupów robi w nich kolejne 19 proc. Dopiero na czwartym miejscu lokują się supermarkety – zapewne dlatego, że znajdują się one prawie wyłącznie w dużych miastach. Nowym, ale jeszcze mało rozpowszechnionym miejscem zakupów spożywczych jest Internet. Jedynie 17 proc. ankietowanych korzysta z tej formy zakupów. Są to przede wszystkim osoby młode, mające nie więcej niż 45 lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.