REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)
REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Polska była jednym z krajów, w których w roku finansowym zakończonym 30 września 2012 roku system Visa rozwijał się najprężniej. Wartość transakcji bezgotówkowych Visy w punktach sprzedaży zwiększyła się o 12,9 proc. osiągając pułap 17,1 mld euro. Wartość transakcji ogółem, uwzględniających wypłatę gotówki z bankomatów, wyniosła 58,8 mld euro i wzrosła w porównaniu z 2011 rokiem o 6,2 proc. W ubiegłym roku w punktach handlowo-usługowych dokonano w naszym kraju 754 mln transakcji kartami Visa (wzrost o 16,4 proc.), a transakcji ogółem – 1,25 mld (wzrost o 10,4 proc.).
Polska jest obecnie największym rynkiem kart zbliżeniowych Visa w Europie, zarówno pod względem ilości, jak i wartości dokonywanych transakcji. Organizacja płatnicza poinformowała, że w sumie w naszym kraju 27 banków partnerskich wydało dotychczas 8 mln kart zbliżeniowych. Co piąta transakcja Visa w Polsce na kwotę poniżej 50 zł była w zeszłym roku realizowana zbliżeniowo.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony