REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(fot. Pixabay CC0)

Kościół zachęca wszystkich, by szczególnie w okresie od 4 sierpnia do 11 listopada zachowali trzeźwość. „Nie wolno bać się obcego, potężnego alkoholowego lobby” – apeluje ks. bp Tadeusz Bronakowski w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Jak informuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Oskar Puszkiewicz OFM, członek zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, inauguracja inicjatywy „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości” nastąpi dokładnie na sto dni przed rocznicą odzyskania niepodległości. Będzie to miało miejsce w pierwszą sobotę sierpnia, miesiąca trzeźwości w Kościele katolickim.

Z kolei Agnieszka Muzyk, konsultor zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, współautorka Narodowego Programu Trzeźwości, zwraca uwagę, że na słabości bliźnich zarabiają producenci i sprzedawcy alkoholu oraz wielki przemysł medialno-reklamowy. Wylicza, że każda złotówka wpłacana do budżetu państwa z tytułu sprzedaży alkoholu kosztuje społeczeństwo 4 zł w innych dziedzinach życia, takich jak leczenie uzależnień i skutków nadużywania alkoholu czy koszty związane z wypadkami drogowymi po spożyciu alkoholu – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Ksiądz bp Tadeusz Bronakowski podkreśla natomiast, że stosowane są bezwzględne metody promocji alkoholu, nawet sięgające po symbole narodowe. Jako przykład podaje niektóre reklamy piwa, w których biało-czerwona flaga służy promocji patologicznych zachowań. Kapłan przytacza też dane, z których wynika, że przeciętny Polak spożywa już prawie 100 litrów piwa, co jest skutkiem działania 2,5 tys. godzin reklamy rocznie.

Czytaj więcej na stronie naszdziennik.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~xxl 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  A co księża będą pili w czasie mszy, soczek?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony