REKLAMAJACOBS - baner główny - kawa jak z kawiarnii (marzec 2019)

W ramach programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już blisko 15 tys. terminali płatniczych. Połowa z nich używana jest przez przedsiębiorców z czterech województw: śląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)

(fot. materiały prasowe, Visa)

Pierwszą piątkę zamyka województwo wielkopolskie. Wśród przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa najwięcej jest przedstawicieli sektora handlowo-usługowego.

- Naszym celem jest pełne, faktyczne równouprawnienie rożnych form płatności stosowanych na rynku, czyli żeby w każdym polskim sklepie, kiosku, taksówce czy innym przedsiębiorstwie, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, można było zapłacić kartą, smartfonem lub innymi nowoczesnymi formami płatności na równi z gotówką - powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. - Bezgotówkowe formy płatności przynoszą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom obrotu gospodarczego: konsumentom, przedsiębiorcom, a w konsekwencji całej gospodarce – dodaje.

Jak podkreśla Fundacja Polska Bezgotówkowa w komunikacie, płatności bezgotówkowe zwiększają przejrzystość obrotu gospodarczego, tym samym zwiększają szanse uczciwych przedsiębiorców. Nowoczesne rozwiązania bezgotówkowe i cyfrowe podnoszą konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw - w ten sposób pozwalają na rozpędzenie koniunktury gospodarczej.

- Płatności bezgotówkowe to wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli i wprowadzenie równouprawnienia różnych form płatności. Polacy polubili płatności bezgotówkowe, ponieważ są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Pozwalają również oszczędzać czas. Dlatego posiadanie terminala płatniczego staje się już standardem, którego zapewnienia oczekuje się od sprzedawcy - napisano w komunikacie fundacji.

FPB podkreśla, że transakcje bezgotówkowe to szansa dla firm na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie trzeba też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są  chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony