REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(Społem Kielce)

Jak wynika z sondażu Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" 33 proc. ankietowanych, opowiedziało się za przywróceniem handlu we wszystkie niedziele. Ale już 25 proc. chce zakazu handlu - i to obejmującego wszystkie niedziele.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Zdaniem 24 proc. respondentów, sklepy powinny być otwarte w dwie niedziele w miesiącu, a według 13 proc. - tylko w jedną. 6 proc. na pytanie o niedzielny handel odpowiedziało, że nie ma tu sprecyzowanego stanowiska.

Niedzielny zakaz handlu został wprowadzony w 2018 r. i jest stopniowo rozszerzany. W tym roku zakupy można zasadniczo robić w jedną niedzielę w miesiącu. W 2020 r. zakaz ma dotyczyć niemal wszystkich niedziel - wyjątkiem mają być tylko niektóre dni, na przykład przed świętami.

Źródłó: wp.pl/Super Express

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~amy 10 6 miesięcy temu

  Ten sondaż jakiś sponsorowany, jakby wszyscy ludzie głosowali to by wyszło, że przynajmniej połowa polaków chce wszystkich niedziel handlowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszekorlowski 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ustawa oczywiście jest marna, ale mi jeszcze bardziej przeszkadzał ten cały cyrk który za sobą niósł zakaz handlu, te sądy dla ajentów żabek, szkalowanie ludzi, że oszuści i omijają ustawę, to szczucie na handlowców, którzy po rpostu chcieli zarobić. To był szczyt żenady, na szczęście się uspokoiło. Choć oczywiście dalej jestem zdania, że lepiej było znowelizować kodeks pracy i wpisac tam wolne niedziele dla pracowników, a nie pichcić całą ustawę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wołodia 8 6 miesięcy temu

  Ludzie się przyzwyczaili i generalnie zakaz handlu już tak nie rozpala umysłów jak kiedyś. Myślę, że jak zacznie się majstrowanie przy ustawie, żeby zaostrzyć przepisy, wtedy może się naród wkurzyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta40 7 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Cała Polska w tym sondażu, jak zawsze miotanie się od ściany do ściany i tylko skrajne opinie. Zaostrzyć – zlikwidować. Zdrajca -bohater itp. A może już pora zająć się innymi, bardziej pilnymi tematami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stenclik 6 6 miesięcy temu

  Zakaz jest niepotrzebny. Nikt na nim nie zyskuje. Gospodarka traci, sklepy tracą, klienci tracą, pracownicy chcący pracować w niedziele tracą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proste 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja myślę, że powinno to zostać w kwestii właściciela sklepu. Jak nie będzie miał chętnych do pracy w niedziele to będzie miał zamknięte.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widi 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  70% jest za przynajmniej jedną niedzielą handlową, czyli społeczeństwo zdecydowanie sprzeciwia się całkowitemu zakazowi, a mimo wszystko rząd ma to gdzieś. Tak się z nami liczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orka 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ta liczba jest na pewno większa, ale już ten sondaż jasno daje do zrozumienia że powinniśmy się wycofać z tego zakazu,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nasda 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ludzie pracują w niedziele i nie narzekają, tak samo znajdą się chętni na pracę w niedzielę w handlu. Trzeba tylko im dać szansę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~woj 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

  W czerwone dni kalendarzowe tylko ci co w święta pracują powinni pracować ! To jest normalne w rozwiniętych krajach ! A najgorzej narzekają nt. niedziel ci co prowadzą liberalną politykę zachodu a niedziele chcieliby mieć sklepy otwarte !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony