REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

(fot. Pixabay CC0)

Portal International Supermarket News przytacza wyniki badań, z których wynika, że aż 80% klientów nie jest zadowolona ze spójności oferty multichannel, z jakiej korzystają. Konsumenci oczekują, że oferta online będzie identyczna z ofertą stacjonarną.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Z badań przeprowadzonych przez agencję Manhattan Associates, a relacjonowanych przez portal ISN, wynika, że dwie trzecie konsumentów oczekuje spójnej i jednolitej oferty we wszystkich kanałach sprzedaży danego detalisty. Handel omnichannel powinien być zintegrowany i zharmonizowany. Tylko 22% badanych uważa, że tak jest już dzisiaj.

Co ciekawe, aż 70% konsumentów ma poczucie, że wie więcej o produktach i usługach oferowanych przez detalistów niż zatrudnieni w sklepach pracownicy. Badanie dotyczy rynku brytyjskiego, ale jest prawdopodobne, że zbliżone rezultaty uzyskaliby badacze polskich konsumentów.

Aż 44% brytyjskich detalistów pracuje nad ujednoliceniem oferty i doświadczenia zakupowego online i offline. Poszukiwanie nowych rozwiązań technicznych do zastosowania w sklepach stacjonarnych to ich priorytet na najbliższy rok. Z kolei 40% planuje inwestycje w narzędzia, które poprawią pracę obsługi sklepów stacjonarnych. Mają o co zabiegać, ponieważ ponad połowa respondentów oczekuje spójności obsługi i oferty we wszystkich kanałach sprzedaży.

Dla 39% konsumentów najważniejszą rolą sprzedawców jest umiejętność sprawdzenia dostępności danego towaru, jednak tylko 6% brytyjskich detalistów dysponuje obecnie narzędziami dającymi kontrolę nad stanami magazynowymi we wszystkich kanałach sprzedaży.

Więcej czytaj na internationalsupermarketnews.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony