REKLAMAMLEKOVITA - Życzenia 2020 - Baner Główny (10-13.04.2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Kaufland złożył do UOKiK pięć wniosków o zgodę na przejęcie lokalizacji, w których działały hipermarkety Tesco. Tym samym potwierdziły się informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl, który już w sierpniu br. pisał, że to właśnie niemiecka sieć supermarketów jest głównym pretendentem do przejęcia sklepów, które Tesco wystawiło na sprzedaż.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Właśnie wpłynęło w tej sprawie 5 wniosków do UOKiK, w których Kaufland wyraża chęć przejęcia 5 hipermarketów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku.

Dla analityków, z którymi rozmawialiśmy na temat przejęcia najbardziej prawdopodobnym pretendentem do wejścia w lokalizacje po hipermarketach Tesco była właśnie niemiecka sieć Kaufland. Dlaczego? Przewidywali oni, że w przypadku tej sieci nie będzie problemów z uzyskaniem zgody na transakcję ze strony UOKiK.

Jeśli te wiadomości się potwierdzą, już niedługo Kaufland zagospodaruje nieruchomości sprzedane przez Tesco.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:
E.Leclerc, Auchan, Kaufland, Carrefour – która sieć otworzy sklepy w lokalizacjach po 5 hipermarketach Tesco?

W komunikacie dotyczącym zakupu krakowskiej siedziby Tesco opublikowanym dziś przez UOKiK, czytamy:

W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu („Kaufland”) nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie („Tesco Polska”) do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowaną w Krakowie przy ul. Wielickiej 259 (dalej także jako „Tesco Kraków”).
Zgłaszana koncentracja stanowi drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie („Snowfinch 19 II SPK”) oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu („Zodiac”) praw do nieruchomości, na której znajduje się obiekt handlowy, w którym mieści się Tesco Kraków.
Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Kraków jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci. Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mieszkaniec 3 7 miesięcy temu

  Witam Czy wiadomo co będzie w miejsce Tesco w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Słowiańskiej ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abb 2 7 miesięcy temu

  Ale po co papiery do ukoik, jak ukoik już wcześniej im je zwrócił ponieważ na taką małą skalę nie trzeba pytać o zgodę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wefwegfqe 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

  może MLekovita też by chcętni eeprzejełą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony