REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Žabka chce w tym roku otworzyć kilkadziesiąt nowych sklepów w Czechach. Od początku roku sieć wchodząca w skład Grupy Tesco uruchomiła siedem nowych placówek. Teraz planuje wyjść poza Pragę i Kraj środkowoczeski – czytamy w serwisie mediaguru.cz.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Žabka prowadzi w Czechach 114 sklepów

Žabka prowadzi w Czechach 114 sklepów (fot. Tesco)

Žabka ma w Czechach 114 sklepów. Standardowa wielkość placówki wynosi od 90 do 110 mkw. – Widzimy duży potencjał w rozwoju sklepów małoformatowych. Dlatego planujemy w tym roku otworzyć kilkadziesiąt nowych sklepów – komentuje Radim Lunda, dyrektor generalny sieci sprzedaży Žabka.

Od początku roku Žabka otworzyła siedem nowych sklepów. Ten ostatni został otwarty pod koniec ubiegłego tygodnia w Pradze. W przeszłości sieć prowadziła swoje sklepy prawie wyłącznie w tym mieście i regionie środkowoczeskim, co już jednak się zmieniło. W ubiegłym roku Žabka otworzyła swoje sklepy w Pardubicach i Brnie.

Czeska Žabka wchodzi obecnie w skład Grupy Tesco, która przejęła ją w 2011 r. Dawniej czeski oddział był częścią tej samej grupy kapitałowej, co Żabka Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wacek 1 15 dni temuocena: 0% 

  Super! Zniszczyli nam nasze ulice tymi milionami zabkami a teraz chcą zniszczyć ulice Czech.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony