REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Stoisko z warzywami i owocami w sklepie cieci Biedronka

Stoisko z warzywami i owocami w sklepie cieci Biedronka (materiały własne)

Ogólnopolski ruch rolników wystąpił do UOKiK z wnioskiem o podział sieci Biedronka na mniejsze części. Jakie ma argumenty?

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

„Wystąpiliśmy do UOKiK z wnioskiem o podział sieci Biedronka na mniejsze części” – poinformował w programie Newsroom WP prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak. W jego ocenie, skoro sieć nie jest w stanie dopilnować prawidłowego oznaczania produktów to znaczy, że jest za duża.

O tym, że AgroUnia od dawna walczy o prawidłowe oznaczanie kraju pochodzenia produktów spożywczych w sklepach pisaliśmy wcześniej w serwisie wiadomoscihandlowe.pl. Rolnicy zabiegają szczególnie o to, by importowane warzywa i owoce nie były sprzedawane jako polskie, bo to wprowadza klientów w błąd. Sieci z kolei, tłumaczą się często w takich przypadkach błędem pracownika – wskazuje Michał Kołodziejczak.

Przeczytaj także: Biedronka uchyla się od odpowiedzi na pytania o konflikt z AgroUnią

„Jeżeli pracownik zrobił taki błąd, to może oznaczać, że ma za dużo pracy. A to już błąd zarządu danej spółki: nie potrafią poradzić sobie z zarządzaniem sklepem” – zaznaczył prezes AgroUnii w programie Newsroom WP.

Dodał też, że wniosek o podział Biedronki na mniejsze części został złożony kilka miesięcy temu. Urząd jednak nie tylko nie podjął żadnej decyzji, to jeszcze nadal nie wyznaczył przedstawicielom AgroUnii terminu spotkania w tej sprawie.

Zobacz również: Agrounia odpowiada Biedronce: patologia, psujecie rynek! [TYLKO U NAS]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mike 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Trzeba zmienić ustawę o UOKiK i zablokować zawłaszczanie rynku. Jeśli tego nie zrobią, za 5 miże 10 lat zostanie 4 liczących się operatorów. 10 % udziału w rynku dla jednego operatora, to absolutny max. Jeśli ktoś ma za dużo, musi odsprzedać, część swoich sklepów. Wtedy będzie zdrowa konkurencja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~raf 3 miesiąc temuocena: 60% 

  "Ktoś przychodzi do twojej firmy i mówi jesteś za duży to zmniejszymy ciebie" - brzmi jak w socjaliźmie masz za duży metraż mieszkania , oddaj. Jeśli firma popełnia błądy to tak jak UE nakłada kary na dużych graczy np. Google tak powinno działać prawo w każdym kraju unii nakładając karę w zależności od przewinienia. Chyba pandemia wyzwoliła moce nacjonalizacji gospodarki i wpływania jak kto ma prowadizć biznes. Gdyby Państwo było sprawne w egzekwowaniu nie łamania prawa i ogólno przyjętych zasad tamat by nie istniał. Zbyt wiele jest działań bez planu tylko po to aby zadowlić jakąś grupę a konsekwencje nadejdą ...kiedyś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agrooo 2 miesiąc temuocena: 40% 

  I dobrze. Dość wprowadzania klientów w błąd i psucia rynku!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bartek 1 miesiąc temuocena: 71% 

  Powinniście robić happeningi przed biedronkami żeby klienci wiedzieli że w tym konkretnym sklepie występuje problem. Może gdyby kierownik sklepu został pare razy przez klientów o co biega to by zdobył większą motywację do właściwego oznaczania produktów. Wiem że problem jest głównie w dyrekcji Biedronki ale z taką patologią warto walczyć na każdym szczeblu. Jeśli agrounia będzie zbierała kasę na takie manifestacje to ja się chętnie dorzucę

  oceń komentarz
do góry strony