REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Amerykański koncern zatrudnił sztuczną inteligencję do wspierania rozwoju rynku dostaw dań restauracyjnych. Wraz z operatorami z kilku krajów Azji Google prowadzi pilotażowy serwis, dedykowany przede wszystkim dla dzieci. Mogą one łatwiej zamawiać ulubione dania, a przy okazji mają rozrywkę w czasach pandemii, gdy ograniczona jest ich fizyczna mobilność.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W aplikacjach do zamawiania żywności wykorzystano uczenie się maszyn, które są w stanie rozpoznawać popularne potrawy na podstawie dziecięcych rysunków. Sztuczna inteligencja została „nakarmiona” ponad 10 tys. rysunków, wykonanych przez dzieci pracowników indonezyjskiej firmy Grab Delivery Doodles oraz miejscowego oddziału Google. System jest obecnie w stanie rozpoznawać coraz więcej rysunków i identyfikować popularne potrawy.

– Aplikacja Grab Delivery Doodles wykorzystuje model uczenia się maszynowego, który został zbudowny i dostosowany w taki sposób, by działał niemal w czasie rzeczywistym. Mamy nadzieję, że ta funkcjonalność z jednej strony umili życie rodzin, które są zmuszone spędzać więcej czasu w domu, a z drugiej wspierać będzie miejscowe biznesy – wyjaśnia Aurélien Pichon, dyrektor zarządzający działu APAC w firmie Google.

Korzystanie z funkcji jest dziecinnie proste. Wystarczy narysować potrawę i wykonać zdjęcie rysunku z poziomu aplikacji – po zatwierdzeniu zamówienia apka zasugeruje pasujące potrawy z oferty dostawcy.

Testy rozwiązania, oprócz Indonezji, prowadzone są także w Malezji i Wietnamie.

Źródło: kr-asia.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony