REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(fot. Pixabay CC0)

Akcje Dino Polska, spółki notowanej na GPW, zaczęły mocno tracić po opublikowaniu wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie podatku handlowego. Mniej traci Eurocash. Bardzo nerwowo reagują także właściciele akcji spółki Jeronimo Martins, notowanej na giełdzie w Lizbonie.

REKLAMA

Po ukazaniu się w mediach informacji o wyroku Sądu Unii Europejskiej, który stwierdził nieważność decyzji KE dotyczących podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce, giełdy zareagowały nerwowo.

Kurs akcji spółki Dino Polska, który od początku sesji nieznacznie zniżkował, od ok. godziny 10:00 zaczął ostro pikować. Po kilkunastu minutach ustabilizował się na niskim poziomie, po czym w okolicach godz. 11:30 nastąpiła druga fala spadków. Przez moment akcje Dino Polska traciły nawet ponad 10 proc., o godz. 12:10 strata wynosiła ponad 10,9 proc.

Znacznie spokojniej zareagowali właściciele papierów spółki Eurocash. Akcje tej spółki niemal od początku sesji nieco traciły, a po ogłoszeniu decyzji Sądu Unii Europejskiej na nastąpiły znaczące skoki. Ok. godz. 12:10 notowania Eurocash spadły o -3,26 proc. w stosunku do kursu otwarcia.

Także na giełdzie w Lizbonie daje się wyczuć niepewność. Akcje Jeronimo Martins po niewielkich spadkach na początku sesji ok. godz. 10:20 czasu polskiego zaczęły mocno spadać. Obecnie trwają dość silne wahania kursu, z tendencją do pogłębiania się spadków. Ok. godz. 12:10 czasu polskiego notowania JM przebiły barierę -5,0 proc. spadku w stosunku do kursu otwarcia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony