REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
warzywa w torbie foliowej

warzywa w torbie foliowej (fot. Pixabay CC0)

Niemiecki dyskonter ogłosił, że wkrótce wprowadzi opłaty w wysokości jednego eurocenta za cienkie reklamówki, używane do pakowania warzyw, owoców i produktów sypkich. Detalista twierdzi, że dzięki opłatom udało się drastycznie zredukować użycie większych toreb i chce podobną strategię zastosować w przypadku zrywek – informuje Deutsche Welle.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Przedstawiciele sieci ogłosili we wtorek swój plan wprowadzenia opłat za torebki-zrywki. Dokładnej daty nie podano, ale ma to nastąpić jeszcze latem tego roku. Firma chce, by konsumenci „zastanowili się” przed użyciem cienkich toreb.

W dyskontach sieci będą teraz dostępne torby na płody rolne – warzywa, owoce itp. – produkowane biodegradowalnego, „naturalnego” tworzywa, wytwarzanego na bazie odpadów z produkcji cukru. Sieć będzie także oferować alternatywne opakowania wielokrotnego użycia, takie jak siatki na warzywa i owoce – relacjonuje Deutsche Welle.

Według danych niemieckiego ministerstwa środowiska, w 2018 r. w Niemczech zużyto ponad 3 mld cienkich torebek plastikowych, czyli ok. 40 rocznie na osobę.

W ubiegłym roku niemieccy klienci zużyli ponad trzy miliardy cienkich plastikowych woreczków na owoce i warzywa. Było to 37 worków na osobę, nieco więcej niż w latach 2015-2016. Z drugiej strony, liczba grubszych plastikowych toreb na zakupy, które detaliści sprzedawali w kasie od trzech lat tylko za opłatą, znacznie spadła.

Źródło: dw.com, Sueddeutsche Zeitung

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony