REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Dział z warzywami i owocami w dyskoncie sieci Aldi w Polsce

Dział z warzywami i owocami w dyskoncie sieci Aldi w Polsce (Aldi Nord)

W 2018 r. sieć Aldi miała w asortymencie, ana wszystkich rynkach na których działa 90 produktów z certyfikatem Fairtrade, co daje 23-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku, gdy było ich 73. Jeszcze dynamiczniej rosła liczba produktów z asortymentu bio.

REKLAMA

Największą liczbę produktów z certyfikatem Fairtrade – 42 - oferowały sklepy sieci Aldi w Niemczech, ich liczba wzrosła z 30 w 2018 r. Na kolejnych miejscach pod względem liczby certyfikowanych produktów były sklepy sieci w Holandii (34), Portugalii i Danii (po 22), na czwartym miejscu uplasował się polski oddział Aldiego z 17 produktami Fairtrade w ofercie. Polsce udało się wyprzedzić Belgię i Francję, które miały na półkach kolejno 16 i 15 certyfikowanych towarów. Najsłabiej w tym zestawieniu wypada Hiszpania, gdzie sklepy niemieckiego dyskontera oferują jedynie 7 produktów, to o trzy więcej niż rok wcześniej.

Władze grupy Aldi zapowiadają, że celem firmy jest dalsze poszerzanie oferty artykułów z certyfikatem Fairtrade we wszystkich krajach.

Jednocześnie Aldi bardzo mocno rozwija ofertę w zakresie asortymentu produktów bio. W Aldi Polska w całym roku 2018 klienci mogli wybierać spośród ponad 100 artykułów bio, z których aż 45 zagościło w stałym asortymencie sieci.

Aktualnie w asortymencie całej grupy przedsiębiorstw Aldi Nord znajdują się 1 024 produkty z unijnym logo produkcji ekologicznej – wzrost o 28 proc. Znacząco wzrosła również oferta produktów z certyfikatem Fairtrade.

Sieć Aldi w Polsce zarządza siecią ponad 130 supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony