REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019
Supermarket Aldi w Warszawie

Supermarket Aldi w Warszawie (materiały własne)

- W 2019 roku będziemy kontynuowali działania związane z dalszym rozwojem sieci i poszukiwaniem nowych lokalizacji dla naszych placówek. Na pewno będzie to kilkanaście kolejnych sklepów w 2019 roku. Na obecnym etapie nie chcemy deklarować, ile konkretnie placówek otworzymy – poinformowała portal wiadomoscihandlowe.pl Agata Biernacka, specjalista ds. komunikacji i PR w polskim oddziale sieci Aldi.

REKLAMAKAiN - Belka w artykułach (lipiec PROMO)

- Głównymi punktami strategii sieci na 2019 rok z pewnością będzie utrzymywanie poziomu najwyższej jakości w dobrej cenie przy jednoczesnym reagowaniu na potrzeby polskiego konsumenta i trendy rynkowe. Planujemy również wdrożenie nowej strategii komunikacji, aby zaznaczyć klientom nasze przewagi i opowiedzieć o ważnych dla nas wartościach, takich jak odpowiedzialność przedsiębiorstwa czy dbanie o jakość produktów – wylicza Agata Biernacka.

Przedstawicielka sieci Aldi podkreśla, że firma uważnie obserwuje rynek i na bieżąco reaguje na otaczające go zmiany gospodarcze, kadrowe czerpiąc przy tym z doświadczeń rynków zagranicznych, które w odpowiedni sposób dostosowuje do lokalnych działań. - Jesteśmy gotowi na różne scenariusze – podkreśla.

W tym roku firma chce także kontynuować działania z zakresu zrównoważonego rozwoju i budowania odpowiedzialnego biznesu. - Przy postępującej zmianie klimatu wydaje nam się to szczególnie ważne, jako element świadomej inwestycji w budowanie przyszłości – wyjaśnia Agata Biernacka.

Przypomnijmy, że w 2018 sieć Aldi zrealizowała największej inwestycje w historii firmy w Polsce. Operator przeprowadził gruntowną modernizację znacznej części portfolio sklepów  w naszym kraju. - Wdrożyliśmy nowy koncept wizualny naszych placówek handlowych zorientowany na poprawę doświadczeń zakupowych – tłumaczy przedstawicielka dyskontera.  Firma przebudowywała średnio trzy sklepy tygodniowo zgodnie z przyjętym harmonogramem, czego efektem było zaaranżowanie niemal 70 sklepów zgodnie z nowym formatem w okresie od stycznia do lipca. Równolegle otwierano kolejne, nowe sklepy pod szyldem Aldi. W 2018 roku z uwzględnieniem tempa przebudów, było to osiem nowych lokalizacji: kolejne sklepy sieci w Poznaniu, Chorzowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Jaworznie, a także debiut marki w Radomsku, Cieszynie w Galerii Stela oraz Tomaszowie Mazowieckim. Sieć zamknęła ubiegły rok z liczbą sklepów wynoszącą 132 markety. Dziś firma zatrudnia w Polsce już około 2 350 pracowników, przyciągając ich przyjazną atmosferą, możliwościami rozwoju i awansu oraz atrakcyjnymi zarobkami.

W ubiegłym roku firma inwestowała także w asortyment, budując przewagi rynkowe. Operator budował kolejne kategorie uważnie śledząc i analizując trendy rynkowe i reagując na zmieniające się otoczenie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta. - Szczególny nacisk położyliśmy na rozwój kategorii świeżych jak pieczywo czy owoce i warzywa, a także zrównoważone kształtowanie asortymentu w oparciu o kryteria środowiskowe i społeczne, czego przykładem jest debiut sześciu produktów marki własnej opatrzonych znakiem Fairtrade. Reagowanie sieci na trendy wyraziło się także w rozwoju kategorii BIO i produktów wegańskich – wskazuje Agata Biernacka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Torsten 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Kilkanaście sklepów w 2019 roku? Nigdy w życiu! Będzie najwyżej 5 otwarć!! Brawo panowie ekspanderscy.... same sukcesy. To już lata świetlne za Lidlem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Torsten 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  8 sklepów w 2018 roku. Brawo!! Cóż za sukces!!! To w 2019 będzie pewnie 9 nowych otwarć. A co na to Niemcy - właściciele? Pogratulować im cierpliwości w stosunku do zarządzających w Polsce. Ale już niedługo cierpliwość się skończy.........

  oceń komentarz
do góry strony