REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni w czekoladzie - Baner Główny (21.08-01.09.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Aldi prowadzi w Polsce "analizy możliwości wycofania ze sprzedaży torebek zrywek na rzecz specjalnych toreb recyklingowalnych". Jak przekazał portalowi wiadomoscihandlowe.pl dyskonter, jest jednak jeszcze za wcześnie na deklarację, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

- Do tej pory, aby ułatwić klientom w Polsce wybór proekologicznych toreb, wprowadziliśmy torby materiałowe wielokrotnego użytku i naturalne torby z juty - chwali się Aldi.

Zapytaliśmy polski oddział sieci, czy pójdzie tropem niemieckiej centrali i wprowadzi również w naszym kraju symboliczne opłaty za foliówki służące do pakowania owoców i warzyw. Niemiecki Aldi Nord zdecydował się na ten krok, aby edukować konsumentów - za zrywki będą oni płacić tylko 1 eurocenta.

Polski oddział Aldiego nie zadeklarował wprost, czy wprowadzi analogiczne rozwiązanie, ale podkreślił w odpowiedzi na nasze pytania, że w zakresie dbania o ekologię poszczególne oddziały firmy "czerpią wzajemne inspiracje i asymilują sprawdzone i dobrze funkcjonujące pomysły na lokalne rynki".

- Praktyka przyjęta w Niemczech wpisuje się w działania związane z ochroną klimatu, w tym walkę z plastikiem. Dla całej Grupy Przedsiębiorstw Aldi Nord jest świetną inicjatywą i stanowi inspirację, którą warto podążać w obrębie kolejnych rynków, na których funkcjonuje sieć Aldi - przekazało nam biuro prasowe sieci Aldi.

Sieć wskazała, że przykładem działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa z Grupy Aldi są proekologiczne torby wielokrotnego użytku,  produkowane zgodnie z racjonalnym wykorzystaniem zasobów, dla przykładu ze zużytych butelek PET. - Mogą one być użyte nawet do 200 razy. Aby wyprodukować jedną taką torbę, potrzeba 20 pustych 1,5 litrowych butelek PET. Przykładowo, w 2015 roku jako Grupa Przedsiębiorstw sprzedaliśmy ponad sześć milionów tego typu toreb - tłumaczy biuro prasowe Aldi w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient Aldi Poznań 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  W ktorym Aldi sa torby materialowe? Jakis w sklepach NIE WIDAĆ przy kasach toreb bawelnianych ani papierowych. Tylko sa plastikowe albo z polipropylenu. I torby z juty za prawie 9 zl. Czekam na torby papierowe i bawelniane...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony