REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

17 września 2019, 13:33

(fot. Bartek Kaszuba)

Niemiecki dyskonter potwierdził zamiar wpompowania w rynek brytyjski miliarda funtów. Sieć chce otwierać nowe sklepy i pozyskiwać nowych klientów i nie przejmuje się faktem, że jej zyski skurczyły się w 2018 r. o jedną piątą.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Podczas konferencji prasowej prezes Aldi UK, Giles Hurley, potwierdził plany inwestycyjne spółki i zapewnił, że krótkoterminowe zyski nigdy nie były w centrum jej uwagi. „Koncentrujemy się na wzrostach sprzedaży, liczby sklepów i liczby konsumentów.” Cierpliwa realizacja długoterminowych planów rozwoju jest znacznie łatwiejsza w spółce pozostającej prywatną własnością, której zarząd nie musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom licznych akcjonariuszy. Dlatego Hurley mógł zapewnić, że okresowy spadek zysków w niczym nie zmieni długofalowych planów ekspansji.

Aldi UK ma obecnie na Wyspach niespełna 850 dyskontów i ok. 8,1 proc. udziałów w tamtejszym rynku spożywczym. Sieć raportowała, że w 2018 r. osiągnęła wzrost sprzedaży o 11 proc., do wysokości ok. 11,3 mld funtów. W ciągu roku przybyło jej ok. 800 tys. nowych klientów. W tym samym okresie zyski firmy przed opodatkowaniem spadły o ok. 18 proc.

W ciągu najbliższych dwóch lat firma przeznaczy ok. 1 mld funtów na rozbudowę centrów dystrybucyjnych oraz budowę nowych placówek – do 2025 r. ich liczba ma przekroczyć 1.200.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony