REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA

Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA (mat. prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Handel tradycyjny i sprzedaż internetowa mogą z powodzeniem współistnieć i rozwijać się równolegle. Nawet przy bardzo dobrej koniunkturze handlu elektronicznego wciąż istnieje przestrzeń do rozwoju różnorakich konceptów stacjonarnych. Na znaczeniu zyskiwać będzie sprzedaż wielokanałowa, obiekty i sklepy będą wymagały remodelingów, pojawiać się będą nowe formaty sklepów, ale znacząca część transakcji nadal odbywać się będzie w kanale tradycyjnym. Sieci, które w e-commerce dostrzegą szansę na skuteczniejsze spełnienie oczekiwań swoich klientów nie powinny obawiać się zamknięcia sklepów.

– We wszystkich obiektach handlowych, a szczególnie tych przeznaczonych na szybkie, wygodne zakupy przykłada się dziś szczególną wagę do restrukturyzacji i modernizacji formatów, dzięki którym zakupy będą prostsze i przyjemniejsze. E-sklepy potrafią dużo precyzyjniej monitorować zachowania klientów, analizować ich preferencje i dostosowywać oferty, ale korzystają na tym także detaliści, którzy dzięki tym danym mogą oszacować zapotrzebowanie konsumentów w sklepach stacjonarnych i wpływać na zarządzanie powierzchnią sklepową, format i powierzchnię sklepów stacjonarnych czy sposób lokowania produktów na półkach. Dzięki technologii możliwa jest bardziej precyzyjna analiza potrzeb, zrozumienie konsumenta, dostosowania oferty do jego konkretnych oczekiwań i szybkie reagowanie na zmiany. Dostrzegamy to także w obiektach Dekada, chociażby na przykładzie sklepów spożywczych, które wybierają dziś mniejsze powierzchnie niż jeszcze kilka lat temu przy jednoczesnym wzroście liczby produktów dostępnych na półce i zmianach sposobu zarządzania produktem – dodaje Aleksander Walczak.

CH Dekada w Nysie

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~handlarz 1 ponad rok temu

  będą - tylko jest kwestia proporcji :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony