REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

Podczas piątkowego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy prezes Grupy Carrefour, Alexandre Bompard prognozował, że w Europie należy się spodziewać dalszej konsolidacji handlu i ostrzegł, że wielkie platformy, takie jak Amazon, dopiero przygotowują się do boju o ten rynek.

REKLAMA
Alexandre Bompard, prezes Grupy Carrefour, podczas dorocznego spotkania z akcjonariuszami

Alexandre Bompard, prezes Grupy Carrefour, podczas dorocznego spotkania z akcjonariuszami (Źródło: carrefour.com)

Szef Grupy Carrefour relacjonował akcjonariuszom realizację planu Carrefour 2022, którego celem jest zwiększenie przychodów i zysku, poprzez m.in. znaczne rozszerzenie oferty świeżej żywności, produktów od lokalnych dostawców, żywności organicznej, a także płodów rolnych pozyskiwanych z poszanowaniem zasad zrównoważonej gospodarki.

– Na rynkach takich jak Włochy czy Francja konkuruje ze sobą wiele firm, marże w całym sektorze są niskie, a ponadto jesteśmy dopiero w przededniu przybycia wielkich platform handlowych, takich jak Amazon. W nadchodzących latach należy się spodziewać wielu trudności i konsolidacji. Za moją misję uważam sprawienie, byśmy znaleźli się w obozie zwycięzców. Transformacja, którą prowadzimy, sprawi, że znajdziemy się w ich gronie – zapewniał Alexandre Bompard.

Menedżer zdementował ponadto pogłoski, że sieć rozważa wycofanie się z najmniej rentownych rynków, takich jak Włochy czy Chiny. Powiedział, że w jego przekonaniu plan transformacji Carrefoura „powinien przynieść poprawę naszej sytuacji operacyjnej na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni”.

Źródło: carrefour.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony