REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Alfred Bujara, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, podczas pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie

Alfred Bujara, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, podczas pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie (fot. arch. Sejmu)

–  UOKiK zdecydowanie nie spełnia swojej roli, ponieważ w dużo większym stopniu powinien kontrolować rynek detaliczny i hurtowy w Polsce – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” w rozmowie z magazynem „Społemowiec Warszawski”.  

REKLAMA

Bujara zaznaczył, że w handlu detalicznym mamy obecnie do czynienia z oligopolem – największą pozycję na rynku mają duże, zagraniczne sieci handlowe. – Obserwujemy także wiele nieuczciwych działań na niekorzyść producentów żywności, którymi UOKiK powinien się zająć – powiedział szef handlowej „Solidarności”.

Związkowiec zaznaczył również, że polski handel będzie mógł konkurować z zagranicznymi sieciami jedynie przy wsparciu organów państwa.

– Moim zdaniem na obecnym etapie, bez wsparcia rządu nie da się uratować polskiego handlu. W pierwszej kolejności należy odbudować polski handel hurtowy. Obecnie rynek jest zdominowany przez podmioty zagraniczne, które narzucają warunki polskim przedsiębiorcom z branży handlu detalicznego i producentom żywności – mówił w wywiadzie Bujara dodając, że potrzebna jest także specjalna ustawa regulująca e-handel, a także kwestie handlu hurtowego, detalicznego oraz logistyki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gerard 4 2 miesiące temu

  Co to za figura ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Raff 3 3 miesiące temu

  Bunara to zwykły cep z solidarności. Przez tego głupka tylko handel straci i pracownicy w których zastąpią maszyny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawnik 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  polecam stronę www uokik i informację o zarzutach dla Biedronki w dwóch postępowaniach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klient 1 4 miesiące temuocena: 20% 

  Brawo p. Alfredzie ! Wreszcie ktoś powiedział prawdę o UOKiK. Zresztą pozostałe akapity z wypowiedzi p. Bujary też są trafne. Nowy Rząd nie może dłużej chować głowy w piasek.Ratowanie polskiego handlu to Ich obowiązek. Już 3/4 rynku handlowego jest w obcych rękach, a Biedronka to portugalskie sklepy. wielu Polaków sądzi ,że to polskie sklepy.CZAS TO ZMIENIĆ!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony