REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)
Alfred Bujara, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, podczas pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie

Alfred Bujara, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, podczas pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie (fot. arch. Sejmu)

Przewodniczący handlowej „Solidarności” powiedział w Radiu Warszawa, że należy jak najszybciej wyłączyć z ustawy o zakazie handlu wyjątek dla placówek handlowych.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

–  W naszym projekcie ustawy nie dążyliśmy do tego, aby do wyjątków od zakazu handlu w niedzielę dopisać placówki pocztowe. Ktoś dopisał to do ustawy w ostatniej chwili. Ja byłem temu przeciwny. Cały czas prosimy ministerstwo i Sejm, aby ustawa została znowelizowana pod kątem wyrzucenia placówek pocztowych z ustawy lub zostawienia ich, gdy placówka w głównej mierze przede wszystkim sprzedaje usługi pocztowe – powiedział Bujara.

Dodał także, że ustawa w swoich założeniach miała pomóc małym przedsiębiorcom, którzy z trudem rywalizują z wielkimi sieciami. Podkreślił też, że polscy sprzedawcy zmagają się z problemem drogich zakupów w hurtowniach. – Hurt został oddany sieciom zagranicznym. Mamy kontrolowany i sztuczny wzrost cen w hurtowniach – powiedział.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony