REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Kwatera główna firmy Alibaba w Hangzhou

Kwatera główna firmy Alibaba w Hangzhou (fot. By Thomas LOMBARD (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)

Chiński koncern ogłosił dzisiaj cenę akcji ze swojej nowej globalnej emisji, na którą składa się oferta międzynarodowa oraz publiczna oferta na giełdzie w Hong-Kongu. Łączne spodziewane wpływy brutto z emisji to ok. 88 mld dolarów hongkońskich, czyli ok. 42,8 mld zł.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Cena jednej akcji została skalkulowana na poziomie 176 dolarów hongkońskich – to nieco ponad 84 zł. Firma wyemituje 500 mln akcji, zatem łączna kwota wpływów wyniesie 88 mld dolarów HK brutto – od tej kwoty trzeba będzie odliczyć opłaty gwarancyjne i wydatki związane z ofertą. Notowanie akcji rozpocznie się 26 listopada na giełdzie The Stock Exchange of Hong Kong.

Cena papierów została skalkulowana m.in. z uwzględnieniem wczorajszej ceny zamknięcia papierów Alibaba American Depositary Shares na giełdzie nowojorskiej.

W informacji prasowe chiński gigant oznajmił, że wpływy z emisji zostaną przeznaczone „na finansowanie strategii pozwalających zwiększyć liczbę i zaangażowanie konsumentów, a także na wspieranie cyfrowej transformacji i na dalsze długoterminowe innowacje i inwestycje”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony