REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

(Źródło: Alibaba)

Grupa Alibaba uruchomiła nową globalną platformę wymiany handlowej w modelu B2B, która ma przyspieszyć i usprawnić dostarczanie importowanych do Chin leków i produktów medycznych bezpośrednio w regiony, w których najgwałtowniej rozwija się epidemia koronawirusa.

REKLAMA

Platforma nazywa się Alibaba Global Direct Sourcing Platform. Ma służyć jako miejsce komunikacji, łączące dostawców zaopatrzenia medycznego z firmami, władzami lokalnymi i szpitalami w Chinach, gdzie coraz dotkliwiej odczuwane są braki wielu produktów.

Alibaba będzie publikować specyfikację poszukiwanych produktów, zawierającą takie dane, jak typy i odmiany produktów oraz potrzebne wolumeny dostaw. Portal będzie też wspierał procedury składania zamówień. Zakupione dobra będą dostarczane do wybranych szpitali w oparciu o analizę stopnia pilności i innych priorytetów. W łańcuchu logistycznym Alibaby uruchomiony zostanie Zielony Kanał dystrybucji, za pośrednictwem którego realizowane będą wszelkie procedury związane z importem leków, urządzeń i innych potrzebnych dóbr.

Koncern uruchomił ponadto specjalny fundusz w wysokości 1 mld juanów (ok. 143 mln dolarów amerykańskich), z przeznaczeniem na finansowanie części zakupów.

– Walka z wirusem weszła w fazę krytyczną. Naszym celem jest jak najskuteczniejsze połączenie uczestników globalnego łańcucha dostaw z tymi, którzy potrzebują zaopatrzenia. Jeśli zaufamy sobie i podejmiemy wspólne wysiłki, uda nam się przezwyciężyć kryzys – apeluje Alibaba w liście otwartym do dostawców z całego świata.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony