REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)
Henryk Kania, źródło: henrykkania.pl

Henryk Kania, źródło: henrykkania.pl

Alior Leasing wypowiedział Zakładom Mięsnym Henryk Kania w restrukturyzacji umowy leasingu. I to w trybie natychmiastowym. Jak informuje portal money.pl. chodzi o maszyny wykorzystywane w produkcji

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

"Zakłady Mięsne Henryk Kania informują, iż dnia 17 lutego 2020 r. doręczono spółce oświadczenia skierowane przez Alior Leasing o wypowiedzeniu w trybie natychmiastowym zawartych ze spółką umów leasingu maszyn i urządzeń" - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak dodaje portal, chodzi o maszyny, przeznaczone do wykorzystania w związku z prowadzoną przez spółkę działalnością produkcyjną. ZM Henryk Kania miał nie regulować rat wynikających z umów leasingu. Leasingodawca wezwał także spółkę do zwrotu maszyn i urządzeń będących przedmiotem leasingu oraz uregulowania zaległych należności.

Money.pl przypomina, że ZM Henryk Kania od czerwca znajdowały się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę. W jego ocenie sporządzenie rzetelnego planu restrukturyzacyjnego było niemożliwe ze względu m.in. na trudności z przejmowaniem zarządu oraz zajęcie dokumentacji spółki przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajową Administrację Skarbową. W efekcie, w grudniu rada wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania zezwoliła na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony